Osoba uzależniona w pierwszej kolejności powinna uświadomić sobie, że ma problem z alkoholem. Kolejnym krokiem powinna być terapia przeprowadzona w prywatnym ośrodku leczenia alkoholizmu. Leczenie alkoholizmu to długi proces, który wymaga dużego zaangażowania osoby uzależnionej.

Jak rozpocząć leczenie?

Główną zaletą prywatnych ośrodków jest wyspecjalizowana kadra, która posiada duże doświadczenie. Pracują tam wyspecjalizowani lekarze z każdej dziedziny medycyny. Jednocześnie decydując się na prywatny ośrodek mamy pewność, że pomoc zostanie nam udzielona natychmiastowo. W państwowych ośrodkach trzeba czekać bardzo długi czas na wizytę, ponieważ kolejki są ogromne. Dodatkowo wyposażenie takich ośrodków nie stoi na wysokim poziomie, ponieważ dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia jest mocno ograniczane. Taka sytuacja powoduje, że terapia alkoholowa w prywatnym ośrodku wydaje się zdecydowanie lepszą opcją. Obecnie koszty pobytu w prywatnych placówkach nie są już tak wysokie jak kiedyś i większość osób może sobie pozwolić na taką terapię. Jest to jedyna skuteczna oraz sprawdzona forma wyjścia z nałogu, dlatego warto się na nią zdecydować. Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu pomoże skutecznie wyleczyć osoby uzależnione od tej substancji.

Koszty prywatnych ośrodków

Wszystkie ośrodki posiadają własne cenniki, dlatego warto jeszcze przed wizytą dokładnie sprawdzić szczegóły na ich stronie internetowej. Największy wpływ na cenę ma długość terapii. Dostępne są również terapie 2-tygodniowe, które skupiają się głównie na przeprowadzeniu detoksu. Warto jednak po odbyciu takiego leczenia przejść na terapię 4-tygodniową. Taki czas pozwoli dokładnie poznać siebie oraz zrozumieć swoje problemy. Dostępne są również terapie 8-tygodniowe i 12-tygodniowe, które wypadają najlepiej pod względem cenowym. Na takich spotkaniach osoby uzależnione mogą jeszcze lepiej poznać siebie i zrozumieć mechanizm nałogu oraz sposoby na walkę z nim. Jednocześnie mogą utrwalać techniki, które poznali na wcześniejszych etapach. Po standardowym odwyku warto przebyć również terapię utrwalającą. Zajęcia w formie ambulatoryjnej są doskonałym uzupełnieniem standardowego leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *