Jak bardzo alkohol opanował Polaków widać to po polskich ulicach, sklepach z alkoholem, imprezach publicznych oraz tak zwanych domówkach. Najgorsze jest to, że po alkohol sięga młodzież i coraz częściej sięgają dzieci. I tak alkoholizm szerzy się w naszym kraju w zastraszającym tempie.

Czym jest napój alkoholowy?

Jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych używek. Nadmiernie i często spożywany prowadzi do tego, że człowiek wpada w uzależnienie od alkoholu. Dorosły człowiek w niektórych przypadkach na przykład podczas uroczystości rodzinnych może wypić niewielką ilość alkoholu, lecz nie tyle, aby spowodował on utratę pamięci. Gdyż utrata pamięci prowadzi czasem do bardzo drastycznych sytuacji, które potem trudno jest naprawić. I nie pomoże tłumaczenie, że się nie pamięta. Istnieje prosta zasada, jak masz słaba głowę, to w ogóle nie pij alkoholu.
Napoje alkoholowe dzieli się na wina, piwa i alkohole wysokoprocentowe, czyli alkohole spirytusowe.

Ilu Polaków jest uzależnionych od alkoholu?

Uzależnienie od alkoholu w Polsce jest bardzo znaczne, gdyż obejmuje do 800 tysięcy osób. Lecz liczba pijących zbyt dużo jest znacznie wyższa, bo wynosi aż 3 miliony osób. Od 2010 roku w Polsce systematycznie wzrasta liczba osób zbyt dużo pijących alkohol. Przed rokiem 2010 statystycznie na jedną osobę przypadało w Polsce 7 litrów, a dziś jest już około 10 litrów. Dane statystyczne mówią o tym, że 17 procent Polaków pije po to, aby się upić i wypijają oni 70 procent alkoholu w rozliczeniu rocznym.

Spożywający nadmiernie alkohol nie patrzą na to, że alkohol zabija. Jest on przyczyną śmierci aż 10 tysięcy osób rocznie. Czasem zabija od razu, lecz najczęściej zabija powoli. Uszkadza wiele narządów w ciele człowieka, a przede wszystkim wątrobę i prowadzi do marskości wątroby. Z powodu niewydolności wątroby spowodowanej nadużywaniem alkoholu każdego roku w Polsce umiera aż 7 tysięcy osób. Alkohol niszczy również mózg doprowadzając do chorób psychicznych, depresji i nerwic. Alkoholizm niszczy też polskie rodziny, a głównie niszczy zdrowie dzieci wychowywanych w rodzinie alkoholików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *