Alkohol wydaje się być szczególnie z perspektywy młodych osób bardzo ciekawą używką, która jednak na dłuższą metę pokazuje swoje ciemne oblicze. Po wielu latach cierpieć może jednak nie tylko sam uzależniony, ale także jego najbliższa rodzina, która narażona jest na ogromny stres i duże cierpienie. Jedną z najgorszych rzeczy, która może nas spotkać jest związek z alkoholikiem, który z każdym kolejnym rokiem staje się coraz bardziej irytujący i sprawiający wiele problemów nie do przeskoczenia.

Współuzależnienie

Związek z alkoholikiem to ogromna próba dla każdej pary, którą niesamowicie ciężko przetrwać. Tylko mocno zakochane w sobie osoby są w stanie zwalczyć ten problem i wspólnymi siłami kontynuować związek. Najczęściej niestety problem jest tak silny, że uzależniona osoba nie ma nawet o tym pojęcia, jak bardzo niszczy życie swoim bliskim. Jeśli partner nie chce poddać się pod żadnym pozorem terapii i wzbrania się przed tym rękoma i nogami, to w końcu jedynym słusznym rozwiązaniem wydaje się być odejście od takiej osoby. Jeśli jednak widać światełko w tunelu i chęć poprawy, to często warto dać sobie kolejną szansę.

Alkoholizm

Niestety przebywanie pod jednym dachem z alkoholikiem na co dzień może być bardzo destrukcyjne dla naszej psychiki. Osoby pod wpływem mocnego upojenia alkoholowego są najczęściej bardzo agresywne i nie raz zdarzało się tak, że rodziny postanawiały wzywać policję w trosce o swoje zdrowie. Alkoholizm to poważna choroba, którą trzeba zwalczyć już w zarodku i najważniejszym aspektem w walce z nią jest świadomość, że jesteśmy chorzy i powinniśmy udać się po pomoc.

Ciężkie decyzje

Jak wiemy miłość potrafi być bardzo ślepa i często tracimy dla drugiej osoby głowę, a rozstania są zazwyczaj bardzo bolesne i jeszcze przez długi czas rozmyślamy na temat tego, dlaczego wszystko nie poszło zgodnie z planem. Niestety rozstania spowodowane przez nadużywanie alkoholu są często jedyną słuszną decyzją i nie można postąpić inaczej w trosce o zdrowie całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *