Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu gwarantuje swoim pacjentom anonimowość i wysoką skuteczność terapii.

Prywatny ośrodek to miejsce, gdzie pomaga się i wspiera osoby uzależnione. Leczenie alkoholizmu nie jest proste i wymaga dużo czasu, samozaparcia i cierpliwości, a także pomocy specjalistów.

Jak wygląda terapia?

Do rozpoczęcia terapii alkoholowej wystarczy, aby pacjent wyraził swoją zgodę. Powiedzenie przez niego słowa „tak” dzieli go od wyjścia z nałogu.
Terapia alkoholowa, aby zakończyła się pozytywnie to oprócz własnej dyscypliny, wymaga profesjonalnej pomocy terapeutycznej.

W ośrodku prywatnym można zastosować leczenie połączone z detoksem, dzięki czemu przywracane jest prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

W związku z tym, że wychodzenie z nałogu jest trudne, warunki w ośrodku powinny być jak najbardziej komfortowe, aby ułatwić pacjentom ten trudny proces. Terapia to nie tylko rozmowy z psychoterapeutą, ale także czas na wyciszenie się i analizę ważnych, fundamentalnych aspektów życia.

Terapia odwykowa w prywatnym ośrodku obejmuje spotkania indywidualne i grupowe z doświadczonymi terapeutami i psychologami. Każdy pacjent ma opracowany indywidualny program terapeutyczny, który uwzględnia osobiste okoliczności wpływające na rozwój nałogu.

Pacjent w ośrodku przebywa kilka tygodni i w tym czasie ma zapewnioną opiekę medyczną, detoks, kompleksowe badania, psychoterapię, zajęcia, wyżywienie i ciekawe formy spędzenia czasu wolnego.

Terapia zaczyna się od:

  • rozmowy wstępnej,
  • konsultacji z psychiatrą lub internistą w zależności od stanu pacjenta i fizycznego i emocjonalnego,
  • detoks dla osób, które pozostają na terapii, oczywiście w zależności od indywidualnych potrzeb.

Co zapewnia ośrodek?

Po pierwsze pełną anonimowość, najlepiej znaleźć taki, do którego można udać się bez skierowań. Ośrodek powinien zapewnić zwolnienie lekarskie i detoks – czyli odtruwanie organizmu z alkoholu.

Ośrodek powinien również zapewnić możliwość kontaktu pacjenta z terapeutą po zakończeniu terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *